GLP MAD MAXX

Absurdalnie wielki wash, czy potężna konkurencja dla SkyBeamów?

GLP w 2024 zaskoczyło nas bardzo dużą ilością premier swoich urządzeń (o których w podsumowaniu pisaliśmy tutaj). Na targach „LDI” dostaliśmy ruchome głowy, led bary, led pary, naświetlacze… Oraz?

GLP w swoje 30 urodziny zaprezentowało nam nową „ruchomą głowe”, potężny beam „MAD MAXX” o mocy 1710W do którego pokusiło mnie zajrzeć głębiej.

Źródło światła

Dziwiętnaście białych diod LED, każda o mocy 90W generuje nam sumarycznie 1710W Mocy, co przekłada się na output do 68,000 lm. MAD-MAXX posiada CRI na poziomie 70+, co nie jest zadowalającym wynikiem. Możemy natomiast przestawić urządzenie w tryb HI CRI, daje nam to już CRI na poziomie 90. Wynik zadowalający dla urządzeń typu SKY LIGHT.

Urządzenie może pracować klasycznie w 3 krzywych dimmera Linear, Soft, S-Curve. GLP nie stworzyło jeszcze tabeli DMX, dlatego nie wiemy z jaką rozdzielczością będzie sterowany dimmer. Będzie to 8, czy 16 bitów? Może GLP pokusi się o 32 bitową rozdzielczość dla dimmera? Ale czy potrzeba nam 4294967296 poziomów jasności dla urządzenia typu SKY LIGHT? Tak się rozmarzyłem.

Wirtualny irys da nam możliwość zmniejszenia średnicy pojedynczej wiązki. Przydatna funkcja podczas świecenia w dymie.

Mieszanie kolorów

Choć sam wygląd mógłby sugerować mieszanie kolorów w RGB to rzeczywistość jest odmienna. MAD MAXX posiada 18 statycznych kolorów oraz tarczę CTO. Tarcza CTO pozwala nam liniowo zjechać z 6500K do 2500K. Tarcza jest sterowana 16 bit-owo, co daje nam 65536 poziomów temperatury barwowej.

Ciekawie rozwiązane jest samo koło kolorów, ponieważ jest zamontowana na każdej 90W diodzie LED. Możemy zatem sterować kolorem na każdym pixelu oddzielnie. Tutaj zaznaczę, że chłopaki z LimeLightWired zdążyli już go wziąć na pustynie – wrzucam Wam poniżej video.

Trochę danych technicznych

Panorama klasycznie 540* lub 650*(w modzie ext) 16Bit , Tilt 200* 16Bit, w 3 krzywych szybkości. Fast, Normal i Smooth. Dostaniemy również kilka trybów pracy, klasyczną „patelnie”, mode z „shapeami”, mode pixelowy i tajemniczy „MultiBeam”.

Do sterowania MAD MAXXEM mamy protokół DMX 5 pin, Art-Net, sACN, GLP iQMesh oraz bezprzewodowo CRMX. Do ustawień posłuży nam wyświetlacz LCD z 4 przyciskami.

Obudowa zbudowana z stali, aluminium i termoplastiku w stopniu ochrony IP65. Zdecydowanym wrogiem tego urządzenia jest waga która jest na poziomie 195kg. Jednak czego możemy się spodziewać po urządzeniu o wysokości 1,25m.

Instersującą kwestią jest też maksymalny pobór mocy na poziomie 2500W (tyle co czajnik…) oraz zakres pracy w temperaturze od -10*C do 45*C.

Podsumowanie

MAD MAXX daję ogromną moc wyjściową przy pobieraniu tylko 2500W, co czyni go bezkonkurencyjnym i wydajnym w swojej skali. Certyfikat IP65 pozwala nam zostawić urządzenie na zewnątrz i o nim „zapomnieć” nie wymaga też dużej konserwacji.

Rafał Mrzygłocki – Właściciel AV Light razem z Mad Maxxem

Dzięki klasyfikacji jako urządzenie nie laserowe nie wymaga on dodatkowych środków ochrony co czyni go naprawdę bezpiecznym urządzeniem w swojej kategorii.

MAD MAXX to tylko 2 słowa. WYDAJNOŚĆ i OPTYKA. Póki co na papierze, ale z niecierpliwością czekamy na testy, gdzie będziemy mogli wziąć go na skraj miasta i troszeczkę pooślepiać odległe bloki mieszkalne 😃

Piotr Zoła

Realizator i projektant oświetlenia, aktywny w branży od 2015r. Współpracuję z Polskimi artystami wspomagając ich każdy koncert. Od rysunku, programowania po wykon! W wolnym czasie projektuję inne wydarzenia 😉

Producent:
Dystrybutor:
Total
0
Shares
Poprzedni
Luźne rozmowy już dostępne!

Luźne rozmowy już dostępne!

Czyli ludzka twarz Dominika i Kamila

Następny
Brighter X-Dot Nowa wersja Firmware

Brighter X-Dot Nowa wersja Firmware

Nowa wersja oprogramowania dla urządzenia X-Dot

Może ci się spodobać