JB-Lighting P15

nowe urządzenie typu profile które zaskakuje

Niemiecki producent oświetlenia, znany szerzej z kultowej oprawy A7 co jakiś czas lubi zaskoczyć nas nową oprawą. P15 to nowy profil od JB-Lighting który pod względem stosunku mocy do wagi wręcz zawstydza konkurencję. Jest to urządzenie o mocy 1000w na źródle LED które jednocześnie waży zaledwie 24kg.

I tu tajemnica pochowana. Bo okazuje się, że inżynierom z JB-Lightning udało się zamknąć potężną moc w obudowie, którą prawię możemy sklasyfikować jako kompakt.

Funkcje i Optyka

Funkcjonalnie niczego tu nie brakuje. Na pokładzie mamy dwie, rotacyjne tarcze gobo (po 6 gobosów na tarczę + otwarty). Pełne mieszanie kolorów CMY + CTO (lub CTB w wersji Warm White). Nie zabrakło także tarczy kolorów z 8 filtrami, jak i filtrów frost soft-edge i flood. Urządzenie posiada także 2 pryzmaty, jeden 3 krotny okrągły oraz 5 krotny liniowy i oczywiście jak to na profila przystało system 4 noży kadrujących wiązkę.

Optycznie również wygląda to bardzo dobrze. Duży zakres zoomu od 5.7 do aż 60 stopni i elektroniczny focus. Źródło światła to jak już wspominałem biały LED o mocy 1000w.

Występuje on w trzech wersjach gdzie kolejno output ma być na poziomie 34 000 lumenów dla wersji High Power (HP), 22 000 lumenów dla wersji „High CRI” (HC) i 19 000 lumenów dla wersji „Warm White” (WW).

Skąd ta waga?

Wymiary to 68cm wysokości, 42cm szerokości i 26cm głębokości. I teraz wróćmy na chwilę do wagi, ponieważ ten niski wynik może być podyktowany tym, że większość urządzeń konkurencji jest wykonanych w klasie szczelności IP65 – czego tutaj nie uświadczymy.

Z drugiej strony nie dyskwalifikuje to urządzenia jeśli chodzi o jego funkcjonalności. Klasa IP jest pożądana w rynku rental – ale nie wszędzie jest potrzebna. I dla takich odbiorców, którzy pracują głównie pod dachem ta oprawa jest kierowana.

Podsumowanie

JB-Lighting stworzyło urządzenie które przynajmniej na papierze prezentuje się bardzo dobrze. Jego ideą jest „lightweight”, czyli po prostu lekka waga przy zachowaniu funkcji dostępnych w sporo cięższych oprawach. Jest to na pewno ciekawy wybór dla teatrów, telewizji, czy eventów. Miejsc, gdzie technicy codziennie w pocie czoła zmienają plot, a realizator/reżyser chce zachować dużą moc wyjściową.

Tutaj zamieściłem tylko najważniejsze cechy nowego urządzenia. Po więcej informacji zapraszam do zapoznania się ze stroną producenta LINK

Janek Iwaszkiewicz

Młody adept sztuk świetlistych. Uwielbiający nowe technologie oraz programowanie. Mimo młodego wieku rozbraja i wymyśla coraz to nowsze rozwiązania z systemami sterowania oświetlenia. Od niedawna główny techniczny naszego portalu!

Producent:
Dystrybutor:
Total
0
Shares
Komentarze 3
Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Poprzedni
Sentymentalna podróż po pixelach…

Sentymentalna podróż po pixelach…

Prolights Halu Pix DUO - czy ktoś mi go przywiezie?

Następny
Pożar hal magazynowych w Gdańsku

Pożar hal magazynowych w Gdańsku

Spłonął sprzęt za miliony

Może ci się spodobać