WYSIWYG 2023 już dostępny!

Wyczekiwane nowości od CAST Software.

Nowa wersja popularnego oprogramowania firmy CAST do tworzenia wizualizacji jest już dostępna! Sprawdziliśmy dokładnie co nowego słychać w świecie „Co widzisz to dostajesz” i producent chyba zaczął słuchać mocno głosów użytkowników bo pojawiło się kilka ciekawych i wyczekiwanych funkcji.

Generator taśmy LED

Jedną z nowości udostępnionych w wersji 2023 jest generator taśm LED. Konfiguracja tego typu oświetlenia polega na topornym przeklikiwaniu kolejnych okienek w celach stworzenia „urządzenia”, tak samo jak to się odbywa w generatorze ekranu LED. Jednak tym razem dostaliśmy ułatwienie co do kształtu naszej generowanej taśmy. Tworzenie odbywa się na podstawie narysowanych przez nas krzywych dostępnych w oprogramowaniu (linia, linia zakrzywiona, okrąg etc.) i nadaniu im odpowiedniej gęstości pixeli oraz funkcji DMX. Generator pozwala na zasymulowanie taśmy na każdym kształcie który uda nam się narysować w programie lub zaimportujemy z innego oprogramowania CAD jako Origin Object.

Co zasługuje na plus, że sami definiujemy kanały DMX jakie posiada nasza taśma (Kolor, intensity, strobo itd.) i możemy określić formę sterowania, czy ma się odbywać dla całej taśmy, czy chcemy zasymulować sterowanie multi-element. Dzięki wybraniu zaawansowanemu sterowaniu podczas pre-wiz mamy możliwość kontroli pojedynczych pixeli za pomocą protokołu DMX. Co ważne pamiętać – jak zaznacza producent – jest to jedynie generator i nie pozwala on na obliczenie zapotrzebowania na prąd czy punktów cięcia taśmy.  

Nowy generator cząsteczek

Kolejną nowością zaimplementowaną w to potężne oprogramowanie na które warto zwrócić uwagę jest system animacji cząsteczek. Dostajemy w końcu możliwość dokładnej kontroli i efektowania pirotechniki. Od dymu (nie mylić z haze) przez ogień, confetti czy CO2. Nie wygląda to na tę chwilę jeszcze strasznie zachęcająco ale jest to niezły wstęp do rozwoju tej technologii w programie.

źródło – Cast Software

Automatyczne tworzenie skrótów dla urządzeń z biblioteki

Ostatnie usprawnienie, które przykuło moją uwagę. W końcu bo wielu bataliach urządzenia które zainsertujemy w nasz projekt automatycznie dodadzą się do skrótów, więc możemy raz na zawsze zapomnieć o dodawaniu urządzeń do szybkiego wybierania. Program zrobi to za nas. Warto zaznaczyć, że dodatkowo w końcu dostaliśmy opcję usuwania warstw w której są obiekty. Także również możemy pożegnać na zawsze ręczne czyszczenie warstw przed ich usunięciem.

Oczywiście wraz z nową wersją dostajemy szereg małych usprawnień i poprawek błędów które mają ułatwić nam pracę. Wszystkie dodane i naprawione rzeczy znajdziemy na stronie producenta.  

Dominik Kwiatkowski

Realizator oświetlenia aktywny w branży ponad 10 lat. Głównie zajmuje się pracą z zespołami. Współtwórca takich wydarzeń branżowych jak Light the Sky Polska, czy akcja "Niewidzialni". Ojciec dyrektor przedsięwzięcia.

Producent:
Total
0
Shares
Poprzedni
Obsidian – konsoleta możliwości

Obsidian – konsoleta możliwości

Do doskonałości brakuje, ale jest potencjał

Następny
Nowe urządzenia w rodzinie Mini-B

Nowe urządzenia w rodzinie Mini-B

Sprawdźcie nowe urządzenia od włoskiego producenta!

Może ci się spodobać