Nowe urządzenia w rodzinie Mini-B

Sprawdźcie nowe urządzenia od włoskiego producenta!

Swego czasu topowi producenci bardzo mocno stawiali na wielkie i mocne urządzenia. Jednak w niedalekiej przeszłości ku uciesze naszych kręgosłupów zaczęliśmy delikatnie mówiąc proces miniaturyzacji. Coraz więcej na rynku pojawia się urządzeń, które mają być mocne ale też sprytne w swojej wielkości.

I tym razem włoski producent nie zawodzi dostarczając nam dwie oprawy spod znanej nam nazwy „Mini-B” są nimi Mini-B Spot i Mini-B Aqua. Jest to para urządzeń, jak z nazwy pierwszego możemy wywnioskować dostajemy spota, a pod nazwą „Aqua” kryje się malutki i wszechstronny wash.

Mini-B Spot

Spot z rodziny Mini-B wyróżnia się białym 70W silnikiem LED który według specyfikacji dostarcza mocy świetlnej o wartości 3500 lumenów. Całość oprawy maksymalnie pobiera tylko 150W co może ucieszyć firmy obsługujące imprezy w miejscach o wątpliwym prądzie. Urządzenie posiada zmotoryzowany zoom o zakresie od 13° do 43° oraz liniowy 5° Frost. Wyposażony w 8 stopniową tarczę kolorów z dodatkowym filtrem CTO 3200K świetnie nada się nie tylko w formie back lightu ale również jako dopalenie frontu. Z efektów dostajemy jedną 7 poziomową tarczę z wymiennymi gobo, rotacyjny czteroramienny pryzmat kołowy i oczywiście ulubiony atrybut strobo rozwijający prędkość 25Hz.

Urządzenie jest w pełni sterowalne za pomocą wszystkich popularnych protokołów. DMX, WebServer, Artn-Net  i sACN, posiada jeden tryb DMX o 18 kanałach. Mimo swoich niewielkich gabarytów wspomniany spot powinien być z natury cichy. Jednak jakby było nam za mało to urządzenie ma wbudowane 4 zmienne tryby pracy dla jeszcze bardziej wszechstronnego zastosowania – stały, auto, cichy i teatralny. Jak wspomniałem jest to pełnoprawny kompakt, a jego waga to jedynie 8,5kg przy wymiarach (DxSxW) 501x240x186mm. Śmiało można brać po jednym na rękę i zasuwać na drabinę.  

Mini-B Aqua

Jego mała siostra zwana „AQUA” to pełnoprawny wash z zastosowanymi siedmioma diodami RGBW o mocy 40W. Maksymalne zużycie prądu na poziomie ok. 350W przy generowanym świetle o mocy 3420 lumentów (para idealna). Jest to idealne uzupełnienie do wypuszczonych już washy Mini-B i Mini-B WW. Urządzenie jak na nazwę przystało zostało wyposażone w obudowę o klasie szczelności IP65 (o klasach piszemy tutaj). Idealnie nada się również na zewnątrz. W komplecie dostajemy zmotoryzowany zoom o zakresie 4° do 55°, więc całkiem sporo. W atrybutach znajdziemy oczywiście tryb mieszania kolorów RGBW, liniowe CTO w zakresie 2500K do 8000K oraz wstępnie zainstalowane makra kolorów. Na uwagę załuguje kanał crossfade pomiędzy atrybutami kolorów co nie jest zbyt często spotykane w urządzeniach tego typu, duży plus.

Obsługa sterowania jak w bracie spocie jednak w tym przypadku dostajemy 3 tryby DMX (16/20 i 28 kanałów). Niestety zapewne poprzez zastosowanie obudowy IP65 Aqua waży już 12,5kg. Całkiem sporo jak na kompakta ale w zamian dalej mamy niewielkie rozmiary (DxSxW) 435x280x195mm.

Dominik Kwiatkowski

Realizator oświetlenia aktywny w branży ponad 10 lat. Głównie zajmuje się pracą z zespołami. Współtwórca takich wydarzeń branżowych jak Light the Sky Polska, czy akcja "Niewidzialni". Ojciec dyrektor przedsięwzięcia.

Producent:
Dystrybutor:
Total
0
Shares
Poprzedni
WYSIWYG 2023 już dostępny!

WYSIWYG 2023 już dostępny!

Wyczekiwane nowości od CAST Software

Następny
System teleskopowy od Gravity

System teleskopowy od Gravity

Żeby stawianie stripów w pionie było przyjemnością!

Może ci się spodobać