Warsztaty dystrybutora, czy warto?

Vlogujemy z warsztatów LTT w Sopocie!

Po urlopie trzeba było trochę nosa z nory wynurzyć i tak wczoraj znaleźliśmy się na bezpłatnych warsztatach oświetleniowych firmy LTT, które odbyły się w sopockim Teatrze Wybrzeże na scenie kameralnej . Nie mogłem nie skorzystać z okazji i nagrałem vloga, SAM, czaicie, jak taki YouTuber trochę…

Do rzeczy – samo spotkanie bardzo na plus, frekwencja dopisała, planowanie i realizacja pierwsza klasa. Muszę przyznać, że 5 godzin nie lało się, tylko jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki po prostu minęło. Podczas spotkania odbyły się 3 panele prezentacyjne które obejmowały różne dzieciny, którymi firma LTT się zajmuję.

Prezentacja urządzeń oświetleniowych

Pierwszy z nich był to panel prezentacyjny wszystkich urządzeń oświetleniowych dostępnych w dystrybucji LTT, prowadzony przez Janka Jarząbka. Muszę oddać, pomimo, że była to typowa produktówka, przedstawiona była w taki sposób, że się nie nudziła.

Podczas prezentacji mogliśmy poznać dokładniej serię urządzeń marki Chauvet Professional, takie jak Maveric Force, Maverick Storm, Rogue, onAir, Ovation, STRIKE, czy MyMethod Clone. Całość była przeplatana krótkimi sekwencjami demo, a duży plus wjeżdża za planowane rozluźnienie atmosfery żartami, które znacznie przyspieszały całość i dawały poczucie interakcji.

To przecież takie proste! AV Stumpfl PIXERA.

Mariusz Głodnicki zaprezentował media serwery marki AV Stumpfl o nazwie Pixera. Podczas tej prezentacji mogliśmy również poznać logikę i prostotę z jaką obsługuje się oprogramowanie wspomnianego producenta służące do konfiguracji i sterowania ekranem LED oraz instalacjami projektorów.

Wisienką na torcie był tutaj pokaz projektora laserowego marki Christie wykonanego w technologii RGB. Muszę przyznać, że jak negatywnie jestem nastawiony na projektory to tutaj efekt jaki Krystynka generuje naprawdę jest zdumiewający.

Warto wspomnieć również o tym, że marka AV Stumpfl ma opracowany system, dzięki któremu na zamówienie mogą wam wykonać ekran do projekcji w kształcie, który sobie wymarzycie (ale musicie umieć go narysować)!

GrandMA3, temat rzeka.

Całość zamykał Paweł Jarząbek dając próbkę najnowszego softu od MA. Prezentowana była funkcja Recipies oraz klonowanie urządzeń. Co tu dużo mówić – rzetelnie pokazane funkcję, ale z każdym filmem, prezentacją, czy dotknięciem trójki przeraża mnie przejście na nią… Na ten temat uleje się w innym materiale.

Tomek próbuje zagiąć Janka!

MyMethod

Na wyróżnienie zasługuje tu marka MyMethod, oczywiście z tego względu, że Krzysztof Rosłonek wygadał nam się przed kamerą, co ma gotowe na najbliższą premierę marki! Info w materiale video!

Krzysiek właśnie się wygaduje z premiery!

Podsumowanie

Miło, fajnie, rzetelnie i nie nudno. Widać ogrom przygotowania włożonego w to, aby czas nie mijał jak w szkolnej ławce, tylko na fajnej posiadówce. Ja osobiście jestem zwolennikiem tego typu spotkań, o czym wspominam w materiale video.

Na koniec ogromnie chciałbym podziękować wszystkim niezależnym, którzy zgodzili się powiedzieć pięć słów do kamery! Dawid Bartnicki, Tomasz Kotlenga, Sebastian Wyboń, Maciek i Piotr – bez Was nie byłoby takiego luzu!

Lista sprzętu „migającego” w materiale.

Chauvet Professional:

Rogue Outcast 1 BeamWash
Maveric Storm 3 BeamWash
Maverick Storm 2 BeamWash
STRIKE Array 2
Maverick Force 1 Spot
COLORado PXL Bar 16
COLORado PXL Curve 12

MyMethod CLONE

AV Stumpfl PIXERA serwery
AV Stumpfl PIXERA software
Christie M 4K15 RGB

Szczegółowe informację o pozostałych warsztatach znajdziecie pod tym linkiem!


Dominik Kwiatkowski

Realizator oświetlenia aktywny w branży ponad 10 lat. Głównie zajmuje się pracą z zespołami. Współtwórca takich wydarzeń branżowych jak Light the Sky Polska, czy akcja "Niewidzialni". Ojciec dyrektor przedsięwzięcia.

Producent: ,,,,
Dystrybutor:
Total
0
Shares
Poprzedni
Co słychać u Mikołaja?

Co słychać u Mikołaja?

Urządzenia Elation wybrane dla festiwalu światła w Finlandii

Następny
ESS Audio zaprasza na JBL Professional DAY

ESS Audio zaprasza na JBL Professional DAY

Kolejne wydarzenie w formie show&tell

Może ci się spodobać