JBL rozszerza serię Control Contractor

Nowe kolumny głośnikowe COL 600/800

Markę JBL zna chyba każdy. W jej ofercie możemy znaleźć od potężnych systemów liniowych, przez głośniki do komputera, słuchawki, czy systemy do stałych instalacji. Właśnie w tej ostatniej grupie zaprezentowane zostały nowe produkty. Poznajcie JBL Professional COL600 (24 cale, 600mm) i COL 800 (32 cale, 800mm)

Urządzenie zostało wyposażone w dwa 5×2,25-calowe głośniki niskotonowe typu Racetrack. Zapewniają one maksymalny obszar promieniowania rozchodzący się niemal po całej kolumnie. Głośniki wysokotonowe zainstalowane w górnej części matrycy pod kątem 10° skutcznie pokryją dźwiękiem planowaną przestrzeń. Producent szacuje pokrycie na poziomie 160° horyzontalnie i 110° wertykalnie (60° dla wersji 800).

Całość posiada wbudowany 20W (60W dla wersji 800) transformator z wieloma odczepami, co w praktyce przy instalacji pozwala na użycie napięcia liniowego 70V lub 100V. Dodatkowo dostajemy opcję bezpośredniego wejścia o oporności 8 ohm. Kolumny posiadają zakres częstotliwości od 70 Hz do 20kHz dzięki czemu zapewniają czysty i wyraźny dźwięk muzyki, czy mowy.   

Wszechstronna instalacja jest możliwa dzięki dwóm dołączonym wspornikom L, które można zainstalować na górnym lub dolnym panelu. Dzięki stopniu ochrony IP54 (o którym pisaliśmy tutaj – co prawda w kontekście światła, ale norma to norma) urządzenia mogą być zainstalowane na zewnątrz. Przetworniki są zabezpieczone przed wodą, maskownica ma wodoodporną powłokę, a w zestawie znajduje się osłona chroniąca zaciski wejściowe.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę producenta!

Dominik Kwiatkowski

Realizator oświetlenia aktywny w branży ponad 10 lat. Głównie zajmuje się pracą z zespołami. Współtwórca takich wydarzeń branżowych jak Light the Sky Polska, czy akcja "Niewidzialni". Ojciec dyrektor przedsięwzięcia.

Producent:
Dystrybutor:
Total
0
Shares
Poprzedni
Apogee przedstawia First Take

Apogee przedstawia First Take

Aplikacja Multi-Mic do nagrywania podcastów

Następny
Vlog z Franfurtu już dostępny!

Vlog z Franfurtu już dostępny!

Zapraszamy na trochę luzu!

Może ci się spodobać