Apogee przedstawia First Take

Aplikacja Multi-Mic do nagrywania podcastów

Część sprzętu od Apogee przedstawialiśmy już w relacji video z wydarzenia show&tell organizowanego przez ESS Audio. Mam nieodparte wrażenie, że od niedawna Apogee stara się przypiąć sobie łątkę lidera w rozwiązania Home Studio w opcji „Plug&Play”.

Kolejny proponowany produkt tym razem jest darmowy. First Take jest to aplikacja do nagrywania, która poleca się do nagrywania podcastów lub szybkiej rejestracji pomysłów muzycznych.

Cała akcja polega na tym, że możemy podpiąć do czterech mikrofonów USB do komputera. Następnie klikamy wielki przycisk record i w ten sposób zaczynamy zapis dźwięku z naszych urządzeń. Co ważne program toleruje praktycznie wszystkie HUB’y USB. First Take z zamysłu eliminuje zawiłości techniczne, takie, z którymi możemy się spotkać jako amatorzy w każdym programie typu DAW. Pozwala w prosty sposób na ustawienie miksu i odsłuchu na żywo tego co nagrywamy.

Program nagrywa w rozdzielczości 48kHz w 24-bitowych plikach WAV. W łatwy sposób wygenerujemy sobie do czterech wyseparowanych ścieżek lub gotowy audio mix stereo. Więc mamy pełną dowolność, czy chcemy dalej obrabiać, czy starczy.

Takie oprogramowanie wydaje mi się ciekawym pomysłem dla osób, które potrzebują w łatwy i szybki sposób ogarnąć małą produkcję, a nie koniecznie mają ochotę uczyć się wielkich programów do rejestrowania. Minus całej akcji jest taki, że First Take jest kompatybilny jedynie z mikrofonami od Apogee (HypeMiC, MiC Plus, & ClipMiC digital 2) oraz dostępny tylko na platformę macOS.

Dominik Kwiatkowski

Realizator oświetlenia aktywny w branży ponad 10 lat. Głównie zajmuje się pracą z zespołami. Współtwórca takich wydarzeń branżowych jak Light the Sky Polska, czy akcja "Niewidzialni". Ojciec dyrektor przedsięwzięcia.

Producent:
Dystrybutor:
Total
0
Shares
Poprzedni
Astra Hybrid330 LED – premiera

Astra Hybrid330 LED – premiera

Nowa hybryda od Prolights!

Następny
JBL rozszerza serię Control Contractor

JBL rozszerza serię Control Contractor

Nowe kolumny głośnikowe COL 600/800

Może ci się spodobać