L-Acoustics wygrywa w sądzie z firmą rentalową!

5mln dolarów kary dla firmy rentalowej!

Tak jak wspominaliśmy w naszej rozmowie z Dominikiem Zimakowskim i Tomaszem Palakiem dotyczącej podróbek – którą możecie zobaczyć pod tym linkiem. L-Acoustics sprawnie korzysta z wszystkich praw jakie mu przysługują do obrony własnych produktów przed podróbkami. Co ostatnio udowodnili.

Dochodzenie prowadzone przez L-Acoustics pod koniec ubiegłego roku doprowadziło do zajęcia 136 podrobionych produktów od wypożyczalni Se7ven Sounds Music, Inc. z siedzibą w Tampie. Wraz z zajęciem firma L-Acoustics złożyła skargę przeciwko Se7ven Sounds w związku z naruszeniem znaku towarowego, podrabianiem i nieuczciwą konkurencją.

W tym miesiącu Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla Środkowego Okręgu Florydy, Wydział w Tampie nakazał Se7ven Sounds Music zapłatę firmie L-Acoustics odszkodowania w wysokości 5 milionów dolarów, co stanowi znaczące osiągnięcie w branży profesjonalnego audio. L-Acoustics uzyskała także prawo do zniszczenia 136 podrabianych produktów skonfiskowanych w trakcie dochodzenia.

W ostatecznym wyroku stwierdzono, że „oskarżeni naruszyli znaki towarowe L-Acoustics, umyślnie i intencjonalnie angażując się w nieautoryzowaną produkcję, import, oferowanie na sprzedaż i/lub wynajem oraz sprzedaż i/lub wynajem towarów w handlu międzystanowym imitujących produkty L-Acoustics.”

Co warte jest wspomnienia. Produkty były opatrzone podrabianymi znakami towarowymi L-Acoustics, ale tego typu sankcje nie grożą tylko i wyłącznie jeśli widzimy znak towarowy producenta na urządzeniu.

Tutaj zostawiam kwestie to przemyślenia przez każdego z osobna. Z jednej strony podróbki dają możliwość rychłego wejścia w biznes ponosząc koszty wielokrotnie niższe niż uzbrajając się w oryginalne urządzenia. Z drugiej strony jak wspomina na swojej stronie L-Acoustics – „Zagrożenie bezpieczeństwa związane z podrobianymi produktami nie ograniczają się do nieoptymalnej jakości dźwięku.”

Pamiętajmy o tym, że podrabiany sprzęt nie jest poddawany restrykcyjnym testom, nie spełnia norm jakościowych oraz może stanowić realne zagrożenie nie tylko dla użytkownika, ale również dla osób postronnych.

Trzeba przyznać, że jest to chyba pierwszy tak głośny wyrok w sprawie podrabianego towaru, ciekawe jak to dalej się rozwinie.

Całość przeczytacie i na zdjęciach zobaczycie TUTAJ.

Dominik Kwiatkowski

Realizator oświetlenia aktywny w branży ponad 10 lat. Głównie zajmuje się pracą z zespołami. Współtwórca takich wydarzeń branżowych jak Light the Sky Polska, czy akcja "Niewidzialni". Ojciec dyrektor przedsięwzięcia.

Producent:
Total
0
Shares
Poprzedni
Apogee wprowadza na rynek Duet 3 Limited Edition Set

Apogee wprowadza na rynek Duet 3 Limited Edition Set

Nic tylko brać!

Następny
Światowa premiera nowego produktu JBL Professional

Światowa premiera nowego produktu JBL Professional

Już w czwartek, 19 października 2023 r

Może ci się spodobać