Apogee HypeMIC

Multi funkcjonalny mikrofon

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak nagrania Twoich ulubionych artystów nabierają trójwymiarowości i jak wokal może wydawać się unosić ponad dźwiękami pozostałych instrumentów? To wszystko dzięki kompresji, ale nie tej, którą zwykle kojarzymy z cyfrowymi plikami. Chodzi tu o procesor dynamiki, który operuje na sygnale audio, w szczególności na wokalu. 

Taki procesor można użyć za pomocą specjalnych urządzeń w studiu lub poprzez komputerowe wtyczki podczas miksu. Jednak według wielu specjalistów od dźwięku i producentów muzycznych, najlepsze efekty można osiągnąć poprzez użycie kompresora już podczas nagrywania wokalu lub innych źródeł dźwięku. 

Właśnie w tym celu Apogee HypeMiC oferuje jakość studyjnej, analogowej kompresji podczas nagrywania. Co więcej, urządzenie to jest łatwe w użyciu i zapewnia “magiczne brzmienie” dla wokali, podkładów głosowych, instrumentów, perkusji i podcastów – w zasadzie dla wszystkiego, co nagrywasz! 

Dzięki Apogee HypeMiC oraz połączeniu z smartfonem (np. iPhone’em) lub komputerem, możesz teraz tworzyć nagrania w dowolnym miejscu, a te będą brzmiały tak, jakby powstały w profesjonalnym studio.

Nagrywanie wokalu

Unikalna analogowa kompresja HypeMiC znacznie poprawia jakość dźwięku. Trzy ustawienia kompresji dostępne w HypeMiC zapewniają prawdziwie zrównoważone i “zmiksowane” nagranie, zmniejszając potrzebę intensywnego przetwarzania i miksowania.

Nagrywanie instrumentów

HypeMiC wnosi nowy poziom gładkości i ciepła do nagrywania instrumentów akustycznych. Zbudowany z myślą o wysokich poziomach SPL, HypeMiC zapewnia większą klarowność i szczegółowość podczas nagrywania głośnych instrumentów akustycznych, od perkusji po rogi.

Nagrywanie głosu i streamowanie

Podcasty, podkłady głosowe, wywiady, występy na YouTube, transmisje na żywo i połączenia konferencyjne. HypeMiC równoważy dynamikę dźwięku, zapewniając większą klarowność, co skutkuje lepszymi nagraniami gotowymi do transmisji. Jest kompatybilny z dowolnym komputerem Mac/PC i aplikacją iOS, która umożliwia wybór urządzenia audio. Dzięki temu zawsze masz profesjonalne studio, gdy jesteś w podróży.

Nagrania specjalne

Apogee HypeMiC to narzędzie, które pozwala wzbogacić Twoje nagrania o nowe, fascynujące dźwięki, nawet w przypadku braku połączenia USB. Istnieje możliwość podłączenia analogowego sygnału audio z wyjścia stereo i podłączenia go bezpośrednio do Twojego miksera, innego interfejsu audio lub samodzielnego rejestratora. To pozwala uchwycić brzmienie, które przechodzi przez przedwzmacniacz i analogowy procesor dynamiki HypeMiC.

Ustawienia trybów kompresji

Apogee HypeMiC oferuje trzy tryby analogowej kompresji dźwięku, które możesz łatwo przełączyć za pomocą przycisku na panelu czołowym mikrofonu.

Wypróbuj wszystkie ustawienia z dowolnym źródłem i dostosuj je do swoich upodobań. Ustaw poziom przed wybraniem ustawienia kompresji i pamiętaj, że kompresja uwydatni wszelkie szumy, które są wokół ciebie podczas nagrywania.

Low

Idealny dla większości nagrań wokalnych i instrumentów akustycznych. Ten tryb zachowuje naturalność dźwięku, jednocześnie subtelnie wygładzając dynamiczne różnice, co pozwala uzyskać profesjonalne brzmienie.

Medium

Ten tryb to doskonały wybór dla nagrań bardzo mocnych wokalach i głośnych instrumentów (np. perkusji). Sprawdza się również przy nagrywaniu podcastów, wywiadów i streamingów, Dzięki temu trybowi, możesz uzyskać potężne brzmienie, które dodatkowo podkreśla ekspresyjność i wyrazistość Twojego występu

High

Jest idealny, gdy chcesz uzyskać naprawdę potężny i “zmiażdżony” dźwięk, który zapewni duży efekt. Ten tryb świetnie sprawdzi się podczas nagrywania głosu do reklam, dubbingu oraz wokali o silnym i ekspresyjnym charakterze, szczególnie w muzyce rap.

Wypróbuj wszystkie ustawienia z dowolnym źródłem i dostosuj je do swoich upodobań. Ustaw poziom przed wybraniem ustawienia kompresji i pamiętaj, że kompresja uwydatni wszelkie szumy, które są wokół ciebie podczas nagrywania.

Cechy

  • Jedyny mikrofon USB z wbudowanym studyjnej jakości kompresorem analogowym studyjnej jakości
  • Cyfrowa technologia PureDIGITAL zapewniająca konwersję sygnału audio do formatu cyfrowego z jakością do 24-bit/96kHz
  • Mikrofon pojemnościowy najwyższej klasy z charakterystyką kardioidalną
  • Wbudowane wyjście słuchawkowe o wysokiej jakości konwersji dźwięku z cyfrowego na analogowy (w komputerze, smartfonie lub tablecie). Pozwala to na podłączenie słuchawek, aktywnych głośników lub domowego wzmacniacza dźwięku oraz płynną regulację poziomu wychodzącego sygnału za pomocą pokrętła na panelu czołowymHypeMiC. Ta funkcja nie jest standardowa w mikrofonach USB
  • Funkcja BLEND wbudowana w wyjście słuchawkowe, umożliwiająca odsłuch nagrywanego źródła dźwięku (np. wokalu, głosu, gitary itp.) bez opóźnienia (tzw. latencji). Dzięki temu możesz słyszeć siebie podczas nagrania w dokładnie tym samym czasie, co śpiewasz lub grasz, bez efektu „echa”
  • W zestawie znajdują się wysokiej klasy akcesoria: solidny statyw typu „tripod”, pop filtr na ramieniu typu „gęsia szyja” i futerał
  • Mikrofon działa od razu po podłączeniu, nie wymaga konfiguracji.
  • Kompatybilny z urządzeniami iOS, Mac OSX i PC/Windows

Specyfikacja

Wejście: Micro USB
Podłączenia: Lightning, USB (Typ-C), USB (Typ-A)
Długość: 124 mm
Szerokość: 38 mm
Wysokość: 38 mm
Waga: 0.20 kg

Konwersja A/D i przedwzmacniacz mikrofonowy

Maks. SPL: 130dB (1% THD przy 1kHz)
Czułość: -36 dBfs (94 dB SPL. 1 kHz)
Poziom hałasu: -108dBfs (A) przy 0 dB gain
Maksymalne wzmocnienie przedwzmacniacza: 46 dB

Razem w zestawie jest aplikacja Multi-Mic, First Take ( o której pisaliśmy tutaj)

First Take zapewnia łatwą obsługę plug and play z maksymalnie 4 mikrofonami USB Apogee. Oznacza to, że możesz dodać gospodarzy i gości i rozpocząć podcast, bez konieczności zmiany konfiguracji.

Natychmiastowe odsłuchanie nagrań

Ciesz się wygodą jednoczesnego tworzenia miksu stereo nagrania oraz indywidualnych plików dla każdego podłączonego mikrofonu. First Take zapewnia pełną kontrolę nad procesem edycji, jeśli zdecydujesz się na dalsze prace post produkcyjne.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Tekst nieautorski

Co to znaczy? Znaczy to tyle, że ta informacja została przesłana przez dystrybutora lub producenta z prośbą o jej publikację. Z racji faktu, że jest to sucha informacja nie kreująca opinii nie widzimy powodu, żeby jej nie udostępniać oraz nie widzimy potrzeby ingerowania w jego treść!

Producent:
Dystrybutor:
Total
0
Shares
Poprzedni
Wersja JBL Pro Connect v.12 już dostępna

Wersja JBL Pro Connect v.12 już dostępna

Zapraszamy do pobrania najnowszej aktualizacji aplikacji JBL Pro Connect

Następny
JDC-1 na Pol’and’Rock Festival

JDC-1 na Pol’and’Rock Festival

GLP coraz bardziej widoczne w Polsce

Może ci się spodobać