A&H Custom Control

Nadszedł mocny update!

Od czasu gdy DiGiCo i A&H połączyli siły w dziale research & development brytyjska firma Allen&Heath zaliczyła olbrzymi skok jakościowy i technologiczny. Seria DLive na stałe zagościła w sercach większości polskich realizatorów, a mikserki ME-1 wygryzły Avioma z rynku.

W rozwoju technologicznym wyspiarze nie zapomnieli o aplikacjach (chociaż ich aplikacje sterujące do stołów dLive moim osobistym zdaniem powinny zostać przeprojektowane od nowa). I tak zrodził się bardzo ciekawy produkt mianowicie Custom Control. W skrócie jest to aplikacja do kontroli i zarządzania mikserami dLive, Avantis i matrycami audio AHM, pozwalająca użytkownikowi na zaprojektowanie własnego interfejsu użytkownika.

W tym roku specjaliści z Allena na targach ISE w Barcelonie zaprezentowali wersję V1.3 która przynosi wiele nowych rozwiązań. Po pierwsze od teraz możemy zarządzać wieloma urządzeniami na raz z pozycji jednego sterownika. Kilka stołów czy kilka matryc AHM to już nie problem. Producent dorzucił też trochę użytkowych widgetów, jak data i czas, czy możliwość umiejscowienia mierników i faderów również w poziomie. Do tego rozszerzono sterowanie w dotykowych panelach CC-7 i CC-10 i dorzucono obsługę komunikatów TCP/UDP do sterowania sprzętem innych marek.

Miłym dodatkiem jest też pakiet graficznych layoutów i nowe możliwości projektowania graficznego interfejsu (po więcej szczegółów odsyłam do strony producenta). A&H zdecydowanie zauważyło mocną lukę w rynku i prężnie ją wykorzystuje. Dzięki temu sprzęt głównie live możemy śmiało używać w instalacjach stałych w różnego typu obiektach.

Więcej informacji tutaj!

Filip Dzięcioł

Producent: ,
Dystrybutor:
Total
0
Shares
Poprzedni
Neumann MT48

Neumann MT48

Niby nowy, a jednak bliźniak

Następny
Palmer River Series

Palmer River Series

Dobra alternatywa dla Radiala czy BSS

Może ci się spodobać