AMX w Europejskiej Organizacji Eksploatacji Satelitów Meteorologicznych

Europejska Organizacja Eksploatacji Satelitów Meteorologicznych (EUMETSAT) w ścisłej współpracy z firmą integracyjną SWiCA oraz AudioPro  Heilbronn Elektroakustik, dystrybutorem Harman Professional, zmodernizowała Centrum Kontroli Misji LEO wyposażając je m.in. w systemy dystrybucji sygnału AVoIP. Obsługuje ono satelity monitorujące pogodę i zmiany klimatyczne w Europie.

Centrum sterowania jest podzielone na sześć owalnych wysp roboczych, które służą jako zdalne centra dowodzenia, dedykowane poszczególnym programom satelitarnym. Każda wyspa robocza wyposażona została w 20 ekranów komputerowych, cztery głośniki, sześć mikrofonów na gęsiej szyi i dwa panele dotykowe AMX Modero.

SWiCA wykorzystała enkodery i dekodery AMX serii N1000 jako system dystrybucji obrazu. Zapewnia to operatorom możliwość przesyłania sygnału z każdego z pięciu komputerów. Centralne sterowanie systemem dystrybucji AVoIP realizuje kontroler wideo AMX N8002. Jest on nie tylko interfejsem administratora, ale także systemem zarządzania i monitoringu wszystkich enkoderów i dekoderów AMX SVSi.

Systemy AMX odpowiadają nie tylko za dystrybucję sygnału opartą na protokole IP. AMX Netlinx NX-3200 pracuje jako główny kontroler systemu centralnego sterowania, zaś dwa NX-1200 są przypisane do każdej wyspy roboczej. Zapewnia to równomierne obciążenie procesorów oraz redundancję całego systemu w przypadku usterki.

EUMETSAT to europejska agencja satelitarna zajmująca się monitorowaniem pogody, klimatu i środowiska z kosmosu. Dane generowane przez ich satelity są wykorzystywane do prognozowania pogody oraz monitorowania środowiska i zmian klimatycznych. SWiCA już wcześniej współpracowała z EUMETSAT przy modernizacji centrum sterowania GEO.

Tekst nieautorski

Co to znaczy? Znaczy to tyle, że ta informacja została przesłana przez dystrybutora lub producenta z prośbą o jej publikację. Z racji faktu, że jest to sucha informacja nie kreująca opinii nie widzimy powodu, żeby jej nie udostępniać oraz nie widzimy potrzeby ingerowania w jego treść!

Producent:
Dystrybutor:
Total
0
Shares
Poprzedni
RIEDEL COMMUNICATIONS Z “TELEVISION ACADEMY ENGINEERING, SCIENCE, AND TECHNOLOGY EMMY® AWARD”

RIEDEL COMMUNICATIONS Z “TELEVISION ACADEMY ENGINEERING, SCIENCE, AND TECHNOLOGY EMMY® AWARD”

Bolero trzyma pozycję lidera na rynku

Następny
Modernizacja Apogee i Symphony I/O

Modernizacja Apogee i Symphony I/O

Zyskaj do 600 dolarów za wymianę sprzętu*

Może ci się spodobać