Avolites D9 i premiera T3

W końcu to jakoś wygląda!

Kto z nas nie zna systemów do sterowania Avolites Titan… Jest to ten system, który albo się kocha, albo się go nienawidzi. Znając w miarę dobrze dwa konkurencyjne systemy i całkiem nie najgorzej jeszcze inny, Avo zawsze dla mnie było zbyt toporne w obsłudze. Jego hardware niewygodny i rodem z lat 90’. Moja odraza może wynikać z tego, że ostatnie Avo na którym pracowałem to był Titan Pearl Expert. Po tym doświadczeniu nie chciałem wracać do tego producenta. Z drugiej strony znam ludzi, którzy na Avo robią cuda ze światłem.

Mój brak zainteresowania był statyczny do momentu prezentacji D9, który jako pierwszy wypust od dłuższego czasu przykuł moją uwagę. Pełnoprawna konsola, która swoją konstrukcją i fizycznymi funkcjami w moim odczuciu będzie mogła konkurować z popularniejszymi systemami sterowania. W wersji 215 wyposażona w w 15 zmotoryzowanych faderów (+2 na środku funkcyjne), 45 przycisków programowalnych, 40 optycznych enkoderów i uwaga –  10 ekranów daję naprawdę dużo przestrzeni do pracy. Tę wersję można porównać do opcji light od GrandMA. Wersja 330, czyli większy brat podwaja nam liczbę przestrzeni dokładając zdublowany segment z dodatkowym dużym ekranem i kolejną przestrzenią z faderami i przyciskami exec, taka „Full-size”.

Wszystko fajnie, tylko są to duże stoły. Nic straconego, ponieważ Avo ogłosiło nowy produkt pod nazwą T3 i T3-Wing, które ma być przystawką sterującą i dodatkowym fader wingiem dla produktu onPC. Póki co wiemy tyle, co zdjęcia narożników produktu wrzucane na facebooka przez producenta. Premiera ma się odbyć na targach we Frankfurcie, więc na pewno wpadniemy, żeby dokładnie obejrzeć nowe zabawki.

Nie ukrywam, że wraz z tymi premierami zaciekawiła mnie również kwestia softu, jak się zmieniła na przestrzeni lat. Biorąc pod uwagę, że ostatnio dostaliśmy wersję v16 w której w końcu znajdziemy kilka ciekawych dodatków. Pełnoprawny 2d layout grid w formie planu z możliwością konfigurowania go za pomocą Capture, czy tracking view, który umożliwia podgląd wartości atrybutów w cue liście. Nie wspominając już o systemie sterowania mediami Synergy, idealnie, żeby porównać z DYLOSem od Obsidiana.

Dominik Kwiatkowski

Realizator oświetlenia aktywny w branży ponad 10 lat. Głównie zajmuje się pracą z zespołami. Współtwórca takich wydarzeń branżowych jak Light the Sky Polska, czy akcja "Niewidzialni". Ojciec dyrektor przedsięwzięcia.

Producent:
Dystrybutor:
Total
0
Shares
Poprzedni
Gafer i czarna szmata…

Gafer i czarna szmata…

Ale to wszystko opowiadał kolega

Następny
Visualizer L8

Visualizer L8

Budżetowe rozwiązanie do pre-programmingu!

Może ci się spodobać