Chauvet Proffesional – COLORado pixel bar

Przełamanie mitu o brzydkich pixel barach.

Od zawsze urządzenia typu “bar” kojarzyły mi się z czymś nieszczęśliwie brzydkim. Zamykam oczy i widzę miliony małych diod LED podzielonych na kilka kwadratowych segmentów z fatalnym mieszaniem barw i widocznymi pikselami. Nie jest to tylko mój koszmarny sen, tego typu urządzenia nigdy nie cieszyły się zbyt wielkim powodzeniem na rynku profesjonalnym.

Dzięki postępowi technologii i pracy producentów nad ich designem, dołożeniu paru funkcji coraz częściej na rynku pojawiają się urządzenia, które mają potencjał, aby znaleźć dla siebie miejsce w dużych realizacjach. Sprzętem wyróżniającym się na tle innych jest Chauvet COLORado PXL bar w wersji 16 i 8 – segmentowej.Urządzenie zostało wyposażone w diody LED o mocy 45W i trybie mieszania barw RGBW. Dzięki wielkości źródła światła, mamy pewność, że nie zginie przy okazji zestawienia ich z innymi dużymi w naszym setupie. Chauvet poszedł o krok dalej w technologii i tak dostajemy zmotoryzowany zoom w zakresie 5.8 ° – 47.9°, dzięki zastosowaniu kwadratowych soczewek pomiędzy wiązkami przy niskiej wartości zoom otrzymujemy równomiernie rozłożone wąskie wiązki. Natomiast przy szerokim zoomie linie zaczynają idealnie się mieszać dając pełne pokrycie światłem. Wartością dodaną jest możliwość ruchu w pionie o wartości 200°.

Co zasługuje na uznanie? Przede wszystkim sama konstrukcja. Wszystkie diody są rozmieszone w tym samym odstępie a krawędzie urządzenia są grube na połowę odstępu. Dzięki takiej konstrukcji mamy możliwość przystawienia do siebie nieograniczonej ilości urządzeń uzyskując tym samym równą linię pikseli. Dodatkowo mamy zapewnioną klasę szczelności IP65 co zagwarantuje nam bezpieczeństwo pracy w każdych warunkach.

Patrząc na ostatnie wypusty marki Chauvet uważam, że jest to pozycja, którą warto się zainteresować. I nie traktujmy jej tylko jako ciekawostki, szczerze  namawiam do wykorzystania tego typu urządzenia w swoich realizacjach. Po więcej informacji na temat COLORado zapraszam na stronę producenta a zainteresowanych do kontaktu z dystrybutorem.

Dominik Kwiatkowski

Realizator oświetlenia aktywny w branży ponad 10 lat. Głównie zajmuje się pracą z zespołami. Współtwórca takich wydarzeń branżowych jak Light the Sky Polska, czy akcja "Niewidzialni". Ojciec dyrektor przedsięwzięcia.

Producent:
Dystrybutor:
Total
0
Shares
Następny
Zactrack Mini

Zactrack Mini

Twój system śledzenia mieszczący się w walizce wielkości teczki!

Może ci się spodobać