Nowa wersja WYSIWYG ze znaczkiem 2024 już dostępna!

Czyli parę usprawnień

Jak wiecie, lub nie, WYSIWYG od firmy Cast Software jest jednym z najbardziej popularnych programów używanych do projektowania, tworzenia dokumentacji i pre-programingu. I tak jak co roku dostajemy nową wersję z kilkoma usprawnieniami.

Oczywiście w release note możemy dostrzec kilka potężnych zmian, które opiszę Wam poniżej.

Dodatkowe fukcje

Wizualizacja parametru Frost i filtrów dyfuzji – Nie ukrywam, że jest to jedna z rzeczy, która strasznie irytuje mnie w WYSIWYGu, czyli brak wizualizacji Frosta, oraz filtrów dyfuzyjnych. Od teraz dostępna w zakładce LIVE. Jak zapewnia producent „Rozmycie i ślady są odwzorowaniem zachowania urządzenia w rzeczywistości.

Nowy silnik „Lens Flare” – czyli nic innego jak „urealnienie” aktualnego silnia rendurującego. Przekładając na chłopski rozum – jak urządzenie ma więcej niż jedno źródło światła, to widać na jego „patleni” rozchodzoce się promienie nie tylko z głównego źródła – ale też z poszczególnych diod.

Efekt CO2 – Czyli do gamy efektów pirotechnicznych dochodzi efekt oparty na cząsteczkach imitujący wyrzutnie CO2.

Kreator ustawienia foteli – Koniec z ręcznym ustawianiem widowni. Od teraz dostępny jest kreator, który umożliwi Wam ustawienie dowolnej ilości krzeseł, czy też foteli aranżując je z poziomu „Czarodzieja” – tak jak odba się to dla Diody, czy Drape.

Wymuszanie minimalnej odległości między urządzeniami – Nowe urządzenie wprowadzone w trybie projektowania, które zabezpieczy Was za przegięciem w ścisku urządzeń na kracie.

Podsumowanie

Wczytując się w dalsze, mniejsze dodatki i poprawki to nie ma jakieś rewolucji tak jak przy przejściu Capture z 2023 na 2024 – gdzie ilość dodatków i nowych możliwości wręcz przytłacza.

Pełna lista poprawek i dodatków tutaj.

Dominik Kwiatkowski

Realizator oświetlenia aktywny w branży ponad 10 lat. Głównie zajmuje się pracą z zespołami. Współtwórca takich wydarzeń branżowych jak Light the Sky Polska, czy akcja "Niewidzialni". Ojciec dyrektor przedsięwzięcia.

Producent:
Total
0
Shares
Poprzedni
P.S. Teatr ogłosił daty szkoleń wiosennych.

P.S. Teatr ogłosił daty szkoleń wiosennych.

Za darmoszkę!

Następny
Pierwszy tutorial na kanale!

Pierwszy tutorial na kanale!

ChamSys MagicQ - totalne podstawy

Może ci się spodobać