Historia powstania i miejskie legendy Studia “Sonus”

Historia powstania i miejskie legendy.

Zapraszamy do naszego pierwszego odcinka z serii Wycieczki Krajoznawcze. W lipcu tego roku, korzystając z idealnej pogody i głowy pełnej pomysłów postanowiliśmy odwiedzić legendarne Studio Sonus.

Wspomniane Studio w swojej istocie jest naprawdę wyjątkowe. Jest to pierwsze w Polsce studio, które od podstaw zostało zbudowane w zamyśle bycia studiem akustycznym. Fundatorem tego przedsięwzięcia był Pan Bohdan Kezik, wybitny muzyk, aranżer oraz autor filmów dokumentalnych.

Niestety ze względu na sprawy prywatne nie udało nam się złapać Pana Bohdana, jednak po studiu oprowadził nas nie byle kto, a sam Andrzej Karp! Czyli uznany reżyser i realizator dźwięku, który nadaje ducha i charakter temu miejscu od wielu lat.

Sam miałem przyjemność nocowania w tym obiekcie. Andrzej umieścił mnie w samym środku „Upakarzalni”, nie mam pojęcia dlaczego, ale była to niezapomniana noc…

Zależało nam na uwiecznieniu tego obiektu oraz jego historii w formie nienaruszonej, taka jak funkcjonuje praktycznie od 1986 roku i mam nadzieję, że w formie lekko zabawnej, ale udało się uchwycić duszę tego miejsca i opowiedzieć kilka ciekawych historii.  

Reżyseria: Kamil Borzeski
Zdjęcia: Kacper Baszanowski / @baszany.film
Edycja i Montaż: Dominik Kwiatkowski, Kacper Baszanowski
Udźwiękowienie: Przemysław Gorlas, Andrzej Karp

Dominik Kwiatkowski

Realizator oświetlenia aktywny w branży ponad 10 lat. Głównie zajmuje się pracą z zespołami. Współtwórca takich wydarzeń branżowych jak Light the Sky Polska, czy akcja "Niewidzialni". Ojciec dyrektor przedsięwzięcia.


Total
0
Shares
Poprzedni
Aktualizacja aplikacji JBL Intonato 24 (Mac) 1.2.14

Aktualizacja aplikacji JBL Intonato 24 (Mac) 1.2.14

Sprawdź co nowego

Następny
Światowa premiera nowych produktów AMX

Światowa premiera nowych produktów AMX

Już w czwartek 21

Może ci się spodobać