AV Light – nowy dystrybutor na rynku

Powiew świeżości na rynku urządzeń oświetleniowych.

Kto z nas chociażby nie kojarzy marki GLP. Niemiecki producent kojarzony głównie z wielkogabarytowymi urządzeniami oświetleniowymi nie do końca przyjął się w Polsce na przestrzeni lat. Jednak za sprawą nowo powstałego dystrybutora AV Light jest szansa, że uda się rozpowszechnić Niemieckie produkty.

Zanim przejdziemy do samych marek jakimi na chwilę obecną dysponuję AV Light, przyjrzyjmy się samej firmie. Jest to firma dystrybucyjna założona przez Rafała Mrzyglockiego, który jest właścicielem oraz odpowiada również w swojej części za sukces firmy ARAM oraz A-Rental. Nie da się ukryć, że wspomniane dwie firmy odniosły ogromny sukces na rynku. Są markami rozpoznawalnymi, nie tylko na terenie kraju, ale na arenie międzynarodowej. Daję to nadzieję, że marki, które wpadną pod skrzydła AV Light staną się popularne w naszym kraju. Fajnie by było – bo zapowiada się ciekawie.

German Light Products

Pierwszą marką która weszła do katalogu AV Light jest sławne GLP. Firma GLP – German Light Products została założona przez Udo Künzlera. Firma powstała w 1994 roku w celu opracowania innowacyjnego na tamte czasy reflektora. Miał łączyć w sobie znaną już technologię z popularnych skanerów z ruchomą podstawą. Na chłopski rozum zrobił preludium do znanych nam urządzeń ruchomych. Urządzenie miało się nazywać Patend Light. Jednak ze względu na bardzo skomplikowany proces technologiczny i wysoki koszt stworzenia urządzenia pierwszym urządzeniem wypuszczonym rok po założeniu działalności został skaner STARTEC 2000. Wydanie i poniekąd sukces pierwszego urządzenia marki GLP pozwoliło na dokończenie badań i w 1996 roku pokazanie światu na Londyńskiej PLAS’ie „Patend Light”, innowacji, która ekstremalnie popchnęła GLP do przodu.

“Patend Light”

Do dnia dzisiejszego GLP kontynuuje opracowywanie nowych produktów w swojej siedzibie w Karlsbadzie w Badenii-Wirtembergii. W portfolio marki znajdziemy urządzenia ruchome typu spot, wash, beam na przykład takie jak GLP Impression X5 Wash, Hybryda GT-1 FL czy Fusion EXO beam 10. Dodatkowo marka posiada w katalogu swoich urządzeń stroboskopy, naświetlacze, listwy led czy inne cuda wianki. Pełną listę możecie zobaczyć na stronie producenta lub poprosić mailowo o katalog nowego dystrybutora na tej stronie.

Co zawsze mnie intrygowało w urządzeniach ruchomych GLP to na pewno ich wygląd zewnętrzny i konstrukcja urządzeń ruchomych. Producent stawia na bardzo małą podstawę, a cały panel sterowania jest przeniesiony do ramienia urządzenia. Nie ukrywam wygląda to dosyć nietypowo jeśli przystawić to do wszystkich popularnych urządzeń jakie mamy na rynku.

DVT Light, nowa marka „starych wyjadaczy”.

Kolejną marką, którą AV Light przyjął pod swoje skrzydła jest DVT Light. Jest to nazwa, której sam osobiście nie znałem do momentu, aż „AV” nie pochwaliło się przejęciem dystrybucji. Ale usprawiedliwiam się – miałem prawo. Marka została ogłoszona we wrześniu zeszłego roku. Założycielem i pomysłodawcą jest Peter Johansen, nazwisko legenda. Współtwórca marki Martin, SGM, inżynier, który na swoim koncie ma takie produkty jak MAC 600, Roboscan, G-Spot czy P-5.

Źródło – Facebook Prucenta

Na stronie producenta mamy dostępne aktualnie 3 produkty, ale jeden jest szczególnie ciekawy. Naświetlacz PJ-5 RGBW, wyposażony w 30 LEDów o mocy 25W – ale to nie jest najciekawsze. Urządzenie jest w 100% flicker free bez konieczności manualnego regulowania odświeżania. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w autorski system aktywnego dyfuzora, który możemy dostosować do naszych potrzeb bez dodatkowych fizycznych nakładek. Nie mam bladego pojęcia jak to działa, wszystkiego dowiemy się podczas Prolight&Sound. Aktualnie na tę technologię został złożony dokument patentowy i czeka na akceptację. Brzmi ciekawie.

Nowy dystrybutor, który nie przejmuję znanych już marek, ale stara się wprowadzić na rynek nowe jest na pewno czymś ciekawym. Mam szczerą nadzieję zobaczyć urządzenia reprezentowane przez AV w życiu i realnej akcji. Będę śledził ten temat z ciekawością. AV Light z tego miejsca życzę powodzenia i samych sukcesów!

Dominik Kwiatkowski

Realizator oświetlenia aktywny w branży ponad 10 lat. Głównie zajmuje się pracą z zespołami. Współtwórca takich wydarzeń branżowych jak Light the Sky Polska, czy akcja "Niewidzialni". Ojciec dyrektor przedsięwzięcia.

Producent: ,
Dystrybutor:
Total
0
Shares
Poprzedni
Sennheiser EW-DX Series

Sennheiser EW-DX Series

Czy powstał zabójca Shure serii QLX-D i ULX-D?

Następny
Elation Professional z nagrądą NAB Show

Elation Professional z nagrądą NAB Show

Prestiżowe wyróżnienie dla Proteusa Maximusa i Fuze Max Profile

Może ci się spodobać