Czym jest podróbka i jak się przed nią chronić?

Dzisiaj prezentujemy Wam ostatni format, jaki chcieli byśmy prowadzić na razie z niewiadomą jaką częstotliwością, zobaczymy jak zasięgi i zainteresowanie pozwoli.

Witajcie w luźnych rozmowach w których będziemy poruszali tematy branżowe, rozmawiali z rożnymi ciekawymi osobami o branży, życiu, problemach. Na pierwszy ogień poszedł temat dość kontrowersyjny, którym są podróbki oryginalnych urządzeń.

Rozmowę możecie również posłuchać na Spotify w formie podcastu!

Moimi gośćmi byli Dominik Zimakowski, jeden z założycieli marki Portman Lights, oraz radca prawny Tomasz Palak. Poruszaliśmy tematy takie jak co to jest w sumie ta podróbka. Gdzie jest ta granica pomiędzy urządzeniami podobnymi, a podróbką. Jaki producent ma narzędzia do ochrony swoich urządzeń. Co grozi użytkownikowi od strony prawnej.

Komentarz Autora

Jest to pierwszy tego typu materiał, jaki stworzyłem, więc wybaczcie wszelkie błędy, potknięcia, ale nie myli się ten, co nie robi nic. Chciałbym opatrzeć naszą rozmowę jeszcze krótkim komentarzem.

Montując już tę rozmowę przyszło mi jeszcze wiele pytań, które można było zadać. Jednak ze względu na to, że nie mamy całego dnia, to znaczy my mieliśmy, wy nie macie na osłuchanie tego, trzeba było to wszystko okroić.

Chciałbym jeszcze tylko przedstawić moje stanowisko względem towaru z chin. Jak powiedziałem podczas rozmowy, producent Chiński, jak każdy inny ma prawo do tworzenia swoich produktów. Problem pojawia się wtedy, kiedy mówiąc kolokwialnie „podpie….” Czyjąś pracę i organizujemy sprzedaż płynąc na fali popularności wypracowanej przez kogoś innego.

W idealnym świecie wszyscy byśmy się sprzeciwili tego typu procederowi, ale wiemy jakie są realia. Nawet będąc najbardziej przeciw dochodzi do sytuacji, kiedy mamy wybór, albo grać i korzystać z tego co jest, albo po prostu nie pracować w ogóle. Jak dla mnie, jest to sytuacja patowa, która uniemożliwia podjęcie decyzji i stanięcie murem na NIE.

Poniżej znajdziecie przydatne linki, uzupełniając rozmowę:

Dominik Kwiatkowski

Realizator oświetlenia aktywny w branży ponad 10 lat. Głównie zajmuje się pracą z zespołami. Współtwórca takich wydarzeń branżowych jak Light the Sky Polska, czy akcja "Niewidzialni". Ojciec dyrektor przedsięwzięcia.

Producent:
Total
0
Shares
Poprzedni
Poznajcie JB-Lighting M18 Profile!

Poznajcie JB-Lighting M18 Profile!

Sprawdź tego profila, jak to świeci!

Następny
Harman przedstawia platformę automatyzacji AMX MUSE i cztery nowe kontrolery

Harman przedstawia platformę automatyzacji AMX MUSE i cztery nowe kontrolery

Poznaj nowości

Może ci się spodobać