Mój plan na drugi dzień Sceny Jutra.

Podążaj mymi śladami!

Witajcie drugiego dnia, trochę wybiegamy w przyszłość. Mam nadzieję, że nikogo głowa nie boli, wszak zebranie tylu ludzi z branży w jednym czasie w jednym miejscu jest idealną wymówką do nocnych harcy.

W związku z faktem, że pierwszego dnia plan był napięty niczym sami wiecie co, postanowiłem drugiego dnia nieco zwolnić. Do zahaczenia kilka ważnych dla mnie personalnych tematów, a z drugiej strony duża kawek ze znajomkami. No to wjeżdżamy. (pełna agenda pod tym linkiem)

9 kwietnia (dzień 2)

10:00 – Scena Inspiracja – “Mapowanie granic teatralnej/technologicznej niekompetencji – Tytuł prelekcji szczerze powiedziawszy na nic mnie nie nakierowuje, ale użycie w jednym zdaniu słów “mapowanie”, “teatr”, “niekompetencja” zachęciło mnie do sprawdzenia tej pozycji. Prelekcje poprowadzi Pani Beata Szczucińska, przewodniczącą Europejskiej Sieci Szkół Teatralnych.

10:30 – Scena Dyskusje – “Ochrona własności intelektualnych” – Temat dla mnie personalnie bliski, który poruszyliśmy już w pierwszym i póki co jedynym odcinku “Luźnych Rozmów” – które wstawiam poniżej. Temat, o którym trzeba rozmawiać, mieć świadomość i w miarę możliwości pilnować swoich dóbr oraz innych. Bardzo udany dobór person do tych prelekcji. Indywidualności, które nie mają w zwyczaju “brania jeńców” w swoich wypowiedziach. Poprowadzi Tomasz Gadomski, prawnik w 11 bit studio, gośćmi zaś będą między innymi Artur Szyman, Dominik Zimakowski, Paweł Kowalewicz, Michał Matysiak…

11:30 – Scena Inspiracje – “Behind the scenes at Eurovision with disguise”. – Tutaj wszystko jasne. zakres użycia oprogramowania disquise w produkcji konkursu piosenki “Eurovision”.

12:30 – Scena Dyskusje – “Zdrowie Mentalne w branży rozrywkowej”. – Tu pozycja obok której nie można przejść obojętnie. Temat mi personalnie bliski przez zmaganie się od 9 lat z nerwicą lękową. Bardzo mnie cieszy, że powoli przestaje to być tematem tabu i zostaje wywlekane na wierzch. Jest to bardzo ciężki temat do zrealizowania i mówię tu z perspektywy osoby zmagającej się. Temat poprowadzi Marika Koasidis, a jej gośćmi będą Natalia Przybysz, Marcelina Misztal, Lena Piękniewska-Bem, Dawid Bednarski, Paweł Pundur.

15:45 – Scena Akademia – Stowrzyszenie Polskich Realizatorów Światła – Ciekawa pozycja na mapie wydarzenia. Dzisiaj powstał również fanpage na Facebooku tego stowarzyszenia – które jak czytamy oprócz zrzeszania projektantów, realizatorów, operatorów oświetlenia ma dbać o ich prawa autorskie do stworzonych dzieł wizualnych. Poprowadzi Artur Szyman – więc możemy wyniuchać, że to chyba jego inicjatywa. Znam, ufam, kibicuje.

16:15 – Scena Akademia – “Black Magic Design DaVinci RESOLVE – first look. Prelekcje wybrane tylko z tego względu, że jestem użytkownikiem DaVinci. Może coś ciekawego się dowiem. Poprowadzi Tomasz Czech – ekspert w temacie color gradingu.

Kalendarz Google

Dalej możecie dodawać poniższy kalendarz do swoich kont google, jeśli mój plan Wam odpowiada.

Do tego samego kalendarza dodam plan na drugi dzień!

Koniec imprezki

Mój plan obejmuje rzeczy, które dla mnie są najbardziej interesujące i tak może Was też trafi ten plan. Jednak pamiętajcie, że wydarzenie nie ma polegać tylko na słuchaniu co inni mają do powiedzenia. Zachęcam do włączania się w dyskusje w strefie wystawców, podchodzenie do ludzi, którzy Was interesują.

Wykorzystajcie ten czas najbardziej edukacyjna-networkingowo jak tylko możecie!

Konkurs!

Wygraj wejściówkę na dwa dni imprezy, zostaw pod naszym postem na Facebooku komentarz jakie prelekcje wydają Ci się najciekawsze i dlaczego. My najbardziej kreatywną odpowiedź nagrodzimy darmowym wejściem na dwa dni imprezy!

Siema w nowym tygodniu! Robiąc plan na ScenaJutra stwierdziłem, że czemu by Wam nie udostępnić mojej ścieżki – wybrałem…

Opublikowany przez StageUPDATE Wtorek, 26 marca 2024

Dominik Kwiatkowski

Realizator oświetlenia aktywny w branży ponad 10 lat. Głównie zajmuje się pracą z zespołami. Współtwórca takich wydarzeń branżowych jak Light the Sky Polska, czy akcja "Niewidzialni". Ojciec dyrektor przedsięwzięcia.


Dystrybutor: ,
Total
0
Shares
Poprzedni
Mój plan na pierwszy dzień Sceny Jutra.

Mój plan na pierwszy dzień Sceny Jutra.

Podążaj mymi śladami!

Następny
P.S. Teatr ogłosił daty szkoleń wiosennych.

P.S. Teatr ogłosił daty szkoleń wiosennych.

Za darmoszkę!

Może ci się spodobać