Mój plan na pierwszy dzień Sceny Jutra.

Podążaj mymi śladami!

Jak na każdą duża imprezę z wieloma scenami warto mieć opracowany plan, żeby nie odbijać się od ściany i faktycznie wykorzystać czas najlepiej jak potrafimy. Scena Jutra to wydarzenie, które obfituje w różnorakie tematy, które poruszane są na trzech scenach.

Scena Inspiracje, Akademia oraz Dyskusje. Niestety, żeby zmieścić wszystko w dwa dni niektóre prelekcje czy warsztaty nakładają się na Siebie. Jako, że wybieram się na to wydarzenie, to zrobiłem sobie plan – no i czemu by tego planu nie udostępnić. Może komuś się przyda… (pełna agenda pod tym linkiem)

8 kwietnia (dzień 1)

9:15 – Scena Akademia – “Złap oddech! Mindfulness dla ludzi sceny” – Żeby zrozumieć tytuł tej prelekcji musimy zagłębić się, czym jest “mindfulness”. To nic innego jak nasza uważność i umiejętność przeżywania doświadczeń tu i teraz. Co jest niezwykle ważne dla zdrowego stanu psychicznego. Szczególnie w naszej branży, gdzie jesteśmy narażeni na wiele ciężkich sytuacji. Prelekcje poprowadzi Dawid Bednarski.

9:45 – Scena Inspiracje – “Drone Show: the sky is not the limit… the sky is your story!” – Pewnie wielu z Was widziało pokazy dronów, złożone z niezliczonej ilości tych elektrycznych komarów, z zainstalowanym oświetleniem w celach wizualizacji kształtów na niebie. O tej technologii opowiedzą nam Katarzyna Amborska i Dawid Pałka z pionierskiej firmy ASTRANATE, realizującej największe w Polsce dron show.

10:00 – Scena Inspiracje – “Od fikcji do rzeczywistości: Jak dzięki ekranom materializują się cyberpunkowe miasta?”. – Tytuł nie mówi mi za wiele, ale lubie cyberpunka, o technologii opowie Damian Rezner.

11:00 – Scena Inspiracje – “Introduction to Notch – Interactive performance, real-time rendering and high-quality video – for all screens & stages”. – Notch jest to potężne narzędzie do tworzenia treści interaktywnych, między innymi do VFX w czasie rzeczywistym. Wstęp do oprogramowania przedstawi nam Arminas Kazlauskas, główny szkoleniowiec notch.one.

11:30 – Scena Akademia – How is it done? Realny projekt światła, prezentacja koncepcji i detali. – Z Notcha trzeba będzie się zerwać, ale polecam wybrać się na tę prezentację. Bogumił Palewicz oraz Artur Szyman będą opowiadać o tajnikach swoich projektów, jak, co, gdzie i po co.

14:00 – Scena Inspiracje – “Kreator Sceny Jutra”. – Gala wręczenia nagród. Druga edycja konkursu, w którym zostaną wyróżnione firmy, osoby lub organizacje w 5 kategoriach. Światło, Dźwięk, Obraz, Design, Young Talent.

14:15 – Scena Inspiracje – “Designing for big scale shows – A glimpse on an efficient workflow“. – Projektant oświetlenia takich gwiazd jak Adele, Phil Collins, czy The Rolling Stones opowie o swoich pracach. Roland Greil jest również jednym ze współprojektantów oświetlenia na najnowszej trasie stadionowej zespołu Rammstein.

17:00 – Scena Inspiracje – “Malowanie światłem – proces twórczy, inspiracje i tehnologie” – O swojej pracy opowie Gwidon Wydrzyński, realizator oświetlenia oraz producent wykonawczy wielu koncertów w całej Polsce. Odpowiedzialny za oprawę wizualną takich artystów jak: Taco Hemingway, Krzysztof Zalewski, Kuban, PRO8L3M, Sokół, Kuba Badach, Pezet, Margaret oraz Schafter. Jeden z założycieli i koordynatorów grupy Mech.Creative

Kalendarz Google

Pomyślałem, że fajną opcją będzie dodanie kalendarza google z moim planem, także wrzucam Wam! Możecie sobie go dodawać do swoich kont, jeśli mój plan Wam się podoba! (przycisk na dole z plusem)

Do tego samego kalendarza dodam plan na drugi dzień!

Podsumowanie dnia pierwszego

Tak dobrnęliśmy do końcówki tego szalonego dnia – w planie jest oczywiście o wiele więcej, ale ja wybrałem to co mnie najbardziej zainteresuje. Nie zapominajmy, że jest jeszcze strefa wystawiennicza no i trzeba coś jeść. Kawę wypić, pogadać.

Pamiętajcie, żeby się nie zniszczyć w nocy z poniedziałku na wtorek, bo drugi dzień będzie równie intensywny, a plan na 9 kwietnia wrzucę w następnym tekście!

Konkurs!

Wygraj wejściówkę na dwa dni imprezy, zostaw pod naszym postem na Facebooku komentarz jakie prelekcje wydają Ci się najciekawsze i dlaczego. My najbardziej kreatywną odpowiedź nagrodzimy darmowym wejściem na dwa dni imprezy!

Siema w nowym tygodniu! Robiąc plan na ScenaJutra stwierdziłem, że czemu by Wam nie udostępnić mojej ścieżki – wybrałem…

Opublikowany przez StageUPDATE Wtorek, 26 marca 2024

Klikając w to zdanie przejdziesz do dnia drugiego!

Dominik Kwiatkowski

Realizator oświetlenia aktywny w branży ponad 10 lat. Głównie zajmuje się pracą z zespołami. Współtwórca takich wydarzeń branżowych jak Light the Sky Polska, czy akcja "Niewidzialni". Ojciec dyrektor przedsięwzięcia.


Dystrybutor: ,
Total
0
Shares
Poprzedni
Duża aktualizacja GrandMA3

Duża aktualizacja GrandMA3

Potężne zmiany, na lepsze?

Następny
Mój plan na drugi dzień Sceny Jutra.

Mój plan na drugi dzień Sceny Jutra.

Podążaj mymi śladami!

Może ci się spodobać