Przegląd targów PLASA w Londynie

Nie pojechałeś na PLASE? PLASA przyjeżdża do Ciebie.

Nie da się ukryć, że PLASA Show, które odbywa się w Londynie, jest dość kultowym wydarzeniem branżowym. Dawniej, zanim Prolight&Sound przejęło schedę i większość prestiżu, właśnie na Londyńskiej Olimpii producenci urządzeń urządzali swoje główne premiery i pokazy.

Mimo, że PLASA Show nie jest dla nas tak popularna jak imprezka we Frankfurcie, to w tym roku obserwując social media dzieje się tam sporo ciekawych rzeczy. Postanowiłem zebrać w jedno miejsce najciekawsze dla mnie informacje związane z tym kto i co pokazał na wyspach.

Elation

Zacznę od Elation, ponieważ informowaliśmy o tym co będzie na ich stoisku w oddzielnym materiale, który nam przesłali. Więc po prostu odsyłam Was do tego linku.

Clay Paky – MIDI-B FX

Włoski producent zdecydował się na delikatną premierę urządzenia, które w wersji prototypowej i bez wielkich szczegółów mogliśmy zobaczyć na żywo we Franfurcie. Midi-B FX jest to urządzenie typu Wash wyposażone w 19 diod LED RGBW o mocy 40W każda. Dodatkowo na około obudowy znajdziemy pięć ringów, co stwarza dość ciekawe wrażenie. Urządzenie emituje 11,4k lumenów przy zakresie zoom podanym na poziomie od 4 do 50 stopni. Poniżej filmik prezentujący urządzenie.

Chauvet Professional – COLORado PXL Curve 12

Na stoisku Chauvet z tego co udało się dopatrzeć to pierwsze skrzypce grała nowa lista ruchoma COLORado PXL Curve 12. Co prawda miała swoją premierę we Frankfurcie, ale teraz można było ją zobaczyć w pokaźnym demo secie. Jest to ruchomy LED BAR w którym każde oczko posiada możliwość indywidualnego ruchu w tiltcie oraz zoom w zakresie 5,7 do 36,3 stopnia. Każe oczko jest wyposażone w chip LED o mocy 45W i trybie mieszania kolorów RGBW. Cała listwa posiada klasę szczelności IP65.

Obsidian Control System Netron Data Distribution

Tutaj dosyć ciekawie, ponieważ marka zarządzana przez Elation Professional prezentuje pierwsze na świecie urządzenia do dystrybucji danych w klasie szczelności IP65. W ofercie znajdziemy takie urządzenia jak 6 portowy spliter DMX z obsługą RDM, (RDM6 IP), 6 portową bramkę DMX (EN6 IP) oraz 8 portowy POE switch (NS8 IP).

Ayrton ARGO6

Tutaj premiera, Ayrton włącza się do wyścigu klasy szczelności IP65 prezentując pierwsze w swojej karierze urządzenie wodoodporne. ARGO 6 to urządzenie typu Wash wyposażone w 19 chipów LED RGBW o mocy wyjściowej 1000 lumenów każda – wiem, trochę dziwnie to brzmi, ale wszędzie producent podaje taką informację, zamiast Watarzu.

Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w matrycę LED, nazwaną „LiquidEffect”. Zakres zoom 4 do 56 stopni, pożera 950W mocy i waży 23,2kg. Więcej się nie będę rozpisywał, bo jako nowy produkt na rynku zasługuje na oddzielny artykuł.

Prolights EclExpo Flood150

Prolights prezentuje nowe urządzenia przeznaczone do oświetlania stoisk targowych czy przestrzeni showroomowych. Flood150 dostępny w dwóch wersjach, wersja FC to Full-Color, z mieszaniem RGB+WW, zaś VW to wersji z dwoma białymi źródłami światła ze zmienną ciepłotą w zakresie 2700K do 6500K. Jest to stało-ogniskowe miękkie światło o szerokości 100 stopni w poziomie oraz 60 stopni w pionie.

Tutaj zakończę listę ciekawostek

Nagrody PLASA Show 2023

Oczywiście jak co roku podczas wydarzenia zostały przyznane nagrody za innowacyjność i tak wśród laureatów znaleźli się:

Astera PlutoFresnel : Czyli kompaktowy fresnel zasilany bateryjnie, z możliwością sterowania z aplikacji i z klasą szczelności IP55. Urządzenie otrzymało nagrodę za swoją „wszechstronność”

Obsidian Control System NETRON EN6 IP: O tym pisałem wcześniej, w tłumaczeniu nagrody mamy informację relatywnie dobrej ceny do nowoczesnej technologii, która umożliwia pracę na zewnątrz.

Martin MAC Aura XiP : Tutaj żadne zaskoczenie, cytując: „w przypadku tego produktu zastosowano inne, przemyślane podejście do stopnia ochrony IP, bez kompromisów w zakresie wagi i wydajności.” Pisaliśmy już o tym urządzeniu na łamach potalu o tutaj.

Robe Lighting FOOTSIE: Czyli premiera z Frankfurtu. „Zintegrowane światła ostrzegawcze, znaczniki wykonawców, integracja z Robospotem w połączeniu z możliwością oświetlania aktorów w tradycyjny sposób zrobiły wrażenie na sędziach.”. O Footsie też pisaliśmy, o tutaj.

Robe Lighting iFORTE LTX WB: Tłumacząc na chama: „Pełen zestaw funkcji w obudowie IP umożliwia wykorzystanie lampy jako reflektora śledzącego o długim lub krótkim rzucie, a także dobrego światła ruchomego. W połączeniu z wymiennym aparatem to połączenie funkcji zrobiło na sędziach wrażenie.”

Pełną listę zwycięzców z opisami w kategorii innowacja znajdziecie tutaj: https://www.plasashow.com/innovation-gallery

Dominik Kwiatkowski

Realizator oświetlenia aktywny w branży ponad 10 lat. Głównie zajmuje się pracą z zespołami. Współtwórca takich wydarzeń branżowych jak Light the Sky Polska, czy akcja "Niewidzialni". Ojciec dyrektor przedsięwzięcia.


Total
0
Shares
Poprzedni
Elation KL Panel XL na trasie Queens of the Stone Age

Elation KL Panel XL na trasie Queens of the Stone Age

Projektantka oświetlenia Emmanuelle “Gigi” Pedron wybrała oprawy LED

Następny
Już nigdy nie zapomnisz o ładowarce!

Już nigdy nie zapomnisz o ładowarce!

Zapraszamy do naszej pierwszej wideo recenzji

Może ci się spodobać