Kolejne “Klocki” na rynku.

Czyli nowe urządzenia modułowe od Elation.

Bardzo lubimy modułowe urządzenia, która dają możliwość pobudzenia kreatywności. Do kolekcji Elation właśnie dołączyło takie urządzenie. Producent znany głównie z zaawansowanych opraw ruchomy i studyjnych niedawno wydał SŌL I Blinder. To pierwsze urządzenie w stajni tego producenta, które  za pomocą konektorów daje możliwości tworzenia matryc w różnych kształtach.

Sama oprawa została wyposażona w źródło światła LED o mocy 250W i trybie mieszania kolorów RGBLAW w technologii “full-spectrum-color”. Jego stało-ogniskowa optyka zapewnia emisje wiązki o szerokości 46° (pole świecenia 85°). Deklarowane CRI jest na poziomie 93+, więc wystarczająco nawet do pracy z kamerą.

Informacje ogólne

Całość została zamknięta w kompaktową obudowę, której wymiary to 185x114x114mm, a waga plasuje się na poziomie 2,9kg. Także jest to bardzo kompaktowy moduł. Oczywiście jak to Elation, klasa szczelności certyfikowana na IP65. Trzeba  również wspomnieć, że całość chłodzona jest w 100% pasywnie, bez żadnych wiatraków.

Jednak nie samo pojedyncze urządzenie jest w tym wszystkim najciekawsze, bo od taki zwykły blinder – z wyglądu rzekł bym nawet par… Jednak jak spojrzymy na urządzenie jako pixel jakiejś większości to możemy zauważyć multum udogodnień, które mają pozwolić nam na proste budowanie kształtów. Można je używać jako pojedyńczego punktu, pixela dla większej całości lub 2 i 4 oczkowego klasycznego blindera.

Tworzenie matryc

W ofercie możemy znaleźć akcesorium, które nazywa się interkonektor. Każda oprawa jest wyposażona w wypustki na około obudowy. Dzięki nim z użyciem interkonektora możemy łączyć ze sobą oprawy w całkowicie dowolne kształty.

Dla prostszej konfiguracji dostajemy również system adresowania „Array Mode”, który ma nam pomóc w ustawieniu adresu w wielu urządzeniach naszej matrycy. Zaimplementowane makro koloru białego w atrybutach DMX pomoże w użyciu urządzenia jako zwykłego blindera.

Dodatkowe akcesoria

Do urządzenia dostępny jest cały wachlarz opcjonalnych akcesoriów, możemy tam znaleźć uchwyty, ramkę blinder na 2 oczka,  ramkę przycinającą, soczewkę fresnela, czy filtr Frost. Także ilość możliwości składania naszych nowych klocków są naprawdę niesamowicie duże.

Fanów foto i video na pewno ucieszy dostępność adaptera Bowens. Dzięki niemu będziecie mogli do urządzenia zamontować swoje ulubione oprawy, czy softboxy. Ale też daje to dodatkowe możliwości scenograficzne dla realizatorów i projektantów.

Więcej informacji znajdziecie oczywiście na stronie producenta i dytrybutora (muszę coś zrobić z tę formułką…)  

Dominik Kwiatkowski

Realizator oświetlenia aktywny w branży ponad 10 lat. Głównie zajmuje się pracą z zespołami. Współtwórca takich wydarzeń branżowych jak Light the Sky Polska, czy akcja "Niewidzialni". Ojciec dyrektor przedsięwzięcia.

Producent:
Dystrybutor:
Total
0
Shares
Poprzedni
Portman nadrabia zaległości!

Portman nadrabia zaległości!

Premiera urządzenia Polskiego producenta

Następny
Matko jedyno, ten helikopter nie kręci śmigłem!

Matko jedyno, ten helikopter nie kręci śmigłem!

Czyli zjawisko "rolling shutter" i częstotliwość światła

Może ci się spodobać